aparat ortodontyczny damon

Aparat Damon

aparat ortodontyczny damon

Aparat ortodontyczny Damon

Jeszcze do niedawna leczenie ortodontyczne wiązało się z poczuciem dyskomfortu i wywoływało negatywne skojarzenia u pacjentów. Obecnie, dzięki nowym technologiom, aparaty na zęby są nie tylko niewidoczne, ale i nie przysparzają pacjentom takich niedogodności jak kiedyś.

Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań, wartym poznania, jest system Damon. Ta metoda leczenia ortodontycznego przeznaczona jest w zasadzie dla każdej grupy wiekowej, a pod uwagę brany jest przewidywalny wygląd pacjenta w wieku 40 czy 50 lat, a nawet i więcej.

Budowa aparatu ortodontycznego Damon

Tworząc system Damon szczególny nacisk położono na komfort osób, które będą ten aparat nosić. Opracowano zatem specjalistyczny mechanizm poślizgowy, dzięki któremu zęby są skutecznie nasuwane na prawidłową pozycję, ale przy zmniejszonym nacisku, a tym samym mniejszym bólu.
Jak już wcześniej wspomniano, aparat Damon doskonale nadaje się do korekty wad zgryzu u dzieci i dorosłych. Posiada on bezligaturowe, niewielkie zamki porcelanowe, metalowe lub porcelanowo-metalowe, które są łagodne zarówno dla zębów jak i tkanek. Zastosowany tam pasywny mechanizm poślizgowy utrzymuje drut w zamku, co z kolei umożliwia wygodniejsze i szybsze przesuwanie samych zamków. Jest to odpowiedź na aparaty posiadające elastyczne zamki lub aktywne klapki, które potrafią zadziałać jak hamulec i powodować tarcie oraz nacisk na zęby, a tym samym wywoływać ból i dyskomfort u pacjenta noszącego aparat ortodontyczny.

Zalety aparatu Damon

Kiedy przychodzi wymienić zalety aparatu ortodontycznego Damon, w pierwszej kolejności zwraca się uwagę oczywiście na zmniejszony dyskomfort podczas procesu leczenia. Jest to aparat bezligaturowy, łatwiej utrzymać go też w czystości. Podczas stosowania aparatu Damon, w większości przypadków udaje się uniknąć ekstrakcji zębów czy zewnątrzustnych wyciągów, a sam proces leczenia trwa krócej niż w u posiadaczy tradycyjnego aparatu na zęby.

Aparat Damon pozwala uzyskać naprawdę świetne rezultaty, dlatego coraz częściej i chętniej jest polecany pacjentom, którzy pragną osiągnąć, nie tylko równe zęby, ale przede wszystkim piękny uśmiech.