Aparat Invisalign

aparat ortodontyczny invisalign rzeszów

Aparat ortodontyczny Invisalign

Powodem, dla którego niektórzy pacjenci zwlekają z podjęciem decyzji o leczeniu wady zgryzu jest konieczność noszenia stałego aparatu na zęby, który może być nieco uciążliwy i powodować dyskomfort, zwłaszcza w pierwszych dniach po założeniu, ponadto wygląda zbyt dobrze na zębach.
Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że korekta wad zgryzu wcale nie musi wiązać się z tymi niedogodnościami. Firma Align Technology opracowała bowiem aparaty ortodontyczne już w 1997 r. i od tej pory wciąż je ulepsza. Dzięki metodzie Invisalign można prostować zęby specjalnym alignerami, które są dostosowywane do potrzeb każdego pacjenta.

Leczenie aparatem Invisalign

Decyzję o tym, czy nasza wada zgryzu może być korygowana alignerem, oczywiście podejmie nasz ortodonta. Tego rodzaju leczenie stosuje się zarówno do niewielkich korekt zębów po poważniejsze wady zgryzu, m.in.:

Leczenie aparatem Invisalign trwa od 9 do 18 miesięcy, w zależności od konkretnego przypadku. W pierwszej kolejności opracowywany jest plan leczenia oraz wizualizacja końcowego efektu, dzięki której można zobaczyć proces przemieszczania się zębów do właściwej pozycji. W następnym etapie leczenia, na indywidualne zamówienie, dla pacjenta wykonywany jest komplet alignerów, które będą wymieniane co kilka tygodni. To ile alignerów zostanie wykonanych zależy od konkretnego przypadku i długości leczenia.

Zalety aparatu Invisalign

niewidoczny aparat na zęby

Argumentem, który najbardziej przekonuje pacjentów do wyboru Invisalign jest ich wygląd, który nie rzuca się w oczy oraz możliwość wyjęcia alignera na jakiś czas. Ponieważ Invisalign należy nosić od 20 do 22 godzin dziennie, możemy go zdejmować do posiłków, szczotkowania zębów, a nawet przy specjalnych okazjach, kiedy szczególnie zależy nam na wyglądzie.

Mimo, że aparat ortodontyczny Invisalign nie jest stałym aparatem na zęby, skutecznie leczy wady zgryzu, a przy tym jest delikatniejszy i nie powoduje takiego dyskomfortu jak stałe aparaty na zęby. Ponieważ końcowy efekt można zobaczyć jeszcze przed rozpoczęciem leczenia, lekarz ortodonta jest w stanie dokładnie zaplanować przebieg leczenia i odstępy czasowe pomiędzy wymianą kolejnych alignerów, co pozwala uzyskać piękny uśmiech u pacjenta.