aparat ortodontyczny raty

Aparat ortodontyczny na raty

Leczenie wad zgryzu wiąże się nie tylko z pewnym dyskomfortem różnego rodzaju wyrzeczeniami. To także spore koszty, które pacjent musi ponieść, jeśli chce się wyleczyć. Niestety w wielu przypadkach, koszty te przerastają możliwości pacjentów, co prowadzi do bardzo niekorzystnych sytuacji, w których brak funduszy sprawia, że nie decydujemy się na leczenie ortodontyczne.

W Polsce aparaty ortodontyczne są refundowane tylko pacjentom do końca 12 r. ż., przy czym są to tylko aparaty ruchome. NFZ nie refunduje stałych aparatów na zęby. Tymczasem w praktyce coraz więcej dorosłych pacjentów, jak i nastolatków musi nosić aparat na zęby, którego koszty sięgają od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. W wielu przypadkach przekracza to możliwości finansowe pacjentów, zwłaszcza jeśli leczenie należy rozpocząć jak najszybciej, by wada nie postępowała. Postanowiliśmy wyjść im naprzeciw i proponujemy aparaty ortodontyczne na raty, przystępując do programu MediRaty!

Czym są MediRaty?

MediRaty to system ratalny, którego celem jest finansowanie usług medycznych, bez natychmiastowego angażowania własnych środków finansowych. Wszelkie formalności można załatwić przez telefon, co przyśpiesza całą procedurę. Dzięki temu można wybrać optymalny plan leczenia ortodontycznego i rozpocząć je w odpowiednim czasie, co korzystnie wpłynie na późniejsze efekty.

Jak skorzystać z rat na aparat ortodontyczny?

Pacjent, który chciałby skorzystać z leczenia ortodontycznego na raty powinien zadzwonić pod numer telefonu 22 266 83 70. Podczas rozmowy z Konsultantem zostanie zapytany m.in. o dane osobowe i zarobki. Na podstawie tych informacji zostanie oceniona zdolność kredytowa i ustalona maksymalna kwota pożyczki. Przyznany nam kredyt może pokrywać całość leczenia lub tylko część – w zależności od potrzeb pacjenta. Jeśli pracujemy za granicą – również możemy skorzystać z programu MediRaty, o ile znajdziemy poręczyciela mieszkającego na terytorium Polski, który posiada stałe źródło dochodu.

W przypadku placówek, które posiadają umowy z MediRaty, kredyt udzielany jest na podstawie przesłanego przez specjalistę planu leczenia.

Co ważne, kredytobiorca może odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od daty jej podpisania – bez podawania konkretnej przyczyny.

Jeśli więc do tej pory odkładałeś korektę zgryzu – najwyższa pora to zmienić i przestać zwlekać. Zadbaj o swoje zdrowie z systemem MediRaty!