Aparat Insignia

Aparat ortodontyczny Insignia – komputerowe leczenie wady zgryzu

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która bardzo szybko i dynamicznie się rozwija, dzięki czemu pacjenci mogą liczyć na coraz nowocześniejsze, skuteczniejsze i szybsze sposoby leczenia. Do jednej z takich zaawansowanych technologii w ortodoncji należy obecnie Insignia, czyli leczenie komputerowe wad zgryzu. Jest to idealne połączenie cyfrowego planowania leczenia z indywidualnie dobieranymi zamkami i drutami, dzięki którym można uzyskać idealny równy uśmiech.

Przebieg leczenia systemem Insignia

Leczenie Insignia, zwane również leczeniem 3D, w pierwszej kolejności polega na pobraniu od pacjenta wycisku, który następnie zostaje wysłany do laboratorium Insignia. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu możliwe jest stworzenie wizualizacji zgryzu w 3D, a także wyprodukowanie zamków i drutów dopasowanych do potrzeb danego pacjenta. Ponieważ wszystko wcześniej zostało precyzyjnie obliczone, łącznie z efektem końcowym, znacznie skraca się przebieg leczenia i zmniejsza ilość wizyt kontrolnych u ortodonty, co pozwala zaoszczędzić nie tylko czas ale i pieniądze.
Po pobraniu wycisków i przesłaniu ich do laboratorium ortodonta przedstawia pacjentowi szczegółowy plan leczenia oraz wizualizację efektu końcowego. Oprogramowanie Approver pozwala nie tyko na podgląd uzębienia, ale również na dowolne obracanie modelu czy korygowanie nawet najdrobniejszych niedoskonałości, tak aby efekt końcowy leczenia był olśniewający.

Kiedy już stomatolog ortodonta przedstawi przebieg leczenia pacjentowi i plan ten zostanie zatwierdzony, można przejść do właściwego procesu jakim jest założenie aparatu ortodontycznego. Również na tym etapie technologia Insignia okazuje się przydatna. Jak już wcześniej wspomniano rodzaj poszczególnego aparatu dopierany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta, co przynosi zdecydowanie szybsze rezultaty leczenia. Do wyboru są samoligaturujące zamki – metalowe, ceramiczne lub metalowo-ceramiczne. Natomiast spośród zamków dwuskrzydełkowych można zdecydować się na te wykonane z metalu lub ceramiczne.

Zalety aparatu Insignia

Produkty tworzone w technologii Insignia powstają na indywidualne zamówienie, a zatem są idealnie dopasowane do potrzeb każdego pacjenta, dając tym samym zdecydowanie lepsze i szybsze efekty leczenia niż tradycyjne aparaty ortodontyczne. Przy indywidualnym doborze aparatów przebieg leczenia jest zdecydowanie mniej bolesny podczas przesuwania się zębów, najczęściej obywa się również bez ich ekstrakcji. Komputerowa wizualizacja efektu końcowego to gwarancja pięknego uśmiechu i zadowolenia pacjenta, który wie, czego może się spodziewać.