aparat porcelanowy ortodontyczny rzeszów

Aparat ortodontyczny porcelanowy

Zalety aparatu porcelanowego

Porcelanowy aparat ortodontyczny

Niewidoczny porcelanowy aparat ortodontyczny? Jak to jest możliwe!? W takim razie nie trzeba już nosić ciężkiego drucianego aparatu z kolorowymi gumkami? Odpowiedź brzmi: NIE! Jak wiadomo, ortodoncja jest kierunkiem ciągle rozwijającym się, a lekarze i firmy produkujące części do aparatów wychodzą coraz szerzej wobec oczekiwań swoich konsumentów. Zaraz, zaraz, czym w końcu są takie aparaty? Otóż są one zwykłymi aparatami stałymi jednak wykonanymi z mleczno-białej porcelany. Ich zaletą jest wysoka estetyka, to znaczy, że są praktycznie wcale niewidoczne. Jeżeli przyszły Pacjent ortodontyczny ma jasne uzębienie i nie chce zakładać zwykłego aparatu metalowego, to takie rozwiązanie jest najlepsze.

Po dobraniu przeźroczystych lub mlecznobiałych ligatur ciężko będzie zauważyć, że na zębach pojawił się aparat ortodontyczny. Dodatkowo zamki i łuki aparatu porcelanowego nie przebarwiają się, więc nie ma konieczności odrzucenia ulubionej kawy lub herbaty.

Założenie aparatu porcelanowego

No właśnie, jak to jest z tymi aparatami? Lepiej nosić zwykły metalowy z jasnymi ligaturami czy droższy porcelanowy, którego nie widać? Tutaj odpowiedź zależy od naszych oczekiwań. Jeżeli chcemy połączyć estetykę z pożytecznym – czyli leczenie ortodontyczne i zachowanie ładnego wyglądu uśmiechu to aparat porcelanowy będzie najlepszym wyborem.

Jeśli wykonujesz rodzaj pracy, która wymaga od Ciebie nienagannego wyglądu albo masz częstą styczność z klientami, petentami czy nawet jesteś członkiem zarządu korporacji, ale nie chcesz, by aparat na zęby był widoczny, to warto pomyśleć o założeniu aparatu porcelanowego.

Jak dbać o porcelanowy aparat ortodontyczny?

Czy nosząc taki aparat na zęby, trzeba odżywiać się tylko wodą i sucharkami? Czy wymagania higieniczne są większe niż w przypadku aparatu stałego metalowego? Co do pytania pierwszego – oczywiście, że nie! Chociaż aparaty takie wykonane są z wysokiej jakości porcelany i nie przebarwiają się, należy zwrócić uwagę na to, że są dokładane do nich przeźroczyste gumki, które to już mogą ulec przebarwieniu. Pozostałe zasady higieniczne są takie same, jak w przypadku aparatu zwykłego: konieczność szczotkowania i płukania zębów po każdym posiłku, używanie akcesoriów zaleconych przez lekarza ortodontę, unikanie pokarmów twardych, kwaśnych i napoi gazowanych.

aparat ortodontyczny porcelanowy